tubab woman - yellow sisters

obal_Tubab_woman.jpg Tubab Woman – bílá žena s černou duší


Autorky: Yellow Sisters

Antonia Nyass (Éterity)

Bára Vaculíková (Yellow Family, Forbidden Fruit, Funky Feast, Levelrise)

Léňa Yellow (Yellow Family, Babylon Station, DC Band, Tomato 22)

Lucie Hawa Goldin (Éterity, tanečnice a choreografka TidiTade)


Produkce: Yellow Sisters, Jaroslav Pachý

 

Magické souznění čtyř ženských hlasů, proplouvajících všemi žánry i s nástrojovým doprovodem.

Vpravdě rozdílné album oproti debutu vytvořil kvartet zpěvaček Yellow Sisters. Nové album rozhodně vystoupilo z vod worldmusic, přestože právě úvodní a titulní skladba Tubab Woman je skladbou tohoto žánru, v dalších písničkách Yellow Sisters svůj zpěv koření ingrediencemi r´n´b, ambient, soul, funky a dalšími voňavými hudebními přísadami. „Na tomto albu jsme daly hodně prostoru našim osobním výpovědím a ty písně se trochu liší od věcí, které děláme dohromady. Já a Bára tíhneme k soulu a funky a Antonie s Hawou zase k alternativnějším věcem a experimentu, takže výsledek je opravdu pestrý.“ Potvrzují záměr udělat trochu jinou nahrávku Yellow Sisters.  I v dalším základním rysu Yellow Sisters je na albu patrná změna. A cappella přístup, který skupina na živo stále udržuje, na albu obohatila o řadu hostů a nástrojů. Na albu se objevil Jaroslav Bárta (keyboard), Luis ´Jachu´ Reyes (bass), Tomáš Kroutil (guitar),  Ephraim Goldin (percussion, vocals), Adam Koller (drums), En.Dru (beatbox), vokálně vypomohla například Tonya Graves, Markéta Foukalová, dále Petr Wajsar a Ondřej Ruml a mnoho dalších.

Nahrávka navíc vznikala v daleko delším časovém rozmezí než prvotina Singalana, kterou dámy vydali po vítězství v soutěži Česká spořitelna Colours Talents. Navíc se nahrávala i na netradičních místech. Což si pochvalují samy zpěvačky z Yellow Sisters. „Nahrávaly jsme venku na zahradě, potom také v nádherném barokním kostele ve Skokách u Žlutic a samozřejmě i ve studiu. Byla to moc hezká zkušenost. V některých písních nám zpívají ptáci.“ Celkově tak vznikla nahrávka, která je neobyčejně inspirativní a hýří nápady, zaroveň si udržuje vlastní rytmus a řád. To byl nepochybně těžký úkol, udržet nahrávku ve výsledném kompaktním stavu. „To opravdu jednoduché nebylo. Měly jsme štěstí, že jsme na desce pracovaly s Jaroslavem Pachým, který měl s námi velkou trpělivost, vycházel nám maximálně vstříc a vše velice citlivě nakonec smíchal.“

Yellow Sisters vytvořili nahrávku, při které kráčejí svou cestou a nehodlají se nechat omezovat žádnými pravidly žánru ani zpívaní. Jejich cesta je plná barev a kouzel a rozhodně stojí za to se po ní alespoň chvilku projít.


Cena: 300 Kč + 78 Kč poštovné a balné.

Objednávejte prosím na mail@yellowsisters_com

CD lze zakoupit i u Indies Scope ve formátu mp3.