PAL- AVA přírodní kuchyně země a Ohně

Pocta_PalAva_pozv1_web.jpg Naše první veřejné vystoupení v rámci konceptu "Pocta krajině-Spirály Života" se uskutečnilo na Slavnostech Podyjí v Mikulově 20. července 2013.

Vybrali jsme si téma Přírodní kuchyně PAL - AVA

 

Pal Ava znamená v prastarém jazyce žhnoucí proud, pálící řeku, sestupující žár ... věříme, že naši předkové chtěli ve jménech vystihnout povahu fenoménu, se kterým nabyli zásadní zkušenost.

 

Představením Přírodní kuchyně Pal - Ava a snad i v jejím pokračování, jsme chtěli vyjádřit poctu krajině současné Pálavy. Předat obyvatelům i návštevníkům odkaz na tvůrčí síly krajiny zdejší Přírody, které zde jsou od pradávna a lidé se k nim dříve obraceli, aby je inspirovaly a dávaly sílu žít a být.

 

Pocta_PalAva_det1_web.jpg

 

Téma úcty - pocty ke krajině, kde žijeme a nezištné způsoby takového projevu, považujeme za podstatné základy kultury lidí kdekoliv a kdykoliv.

 

Přírodní kuchyně krajiny PAL - AVA je jednou z našich prvních aktivit v Geo kulturním konceptu "Pocta krajině". Prostřednictvím prezentace a živé konzumace pokrmů z toho, co roste v oblasti Pálavy, chceme na téma vztahů lidí ke své krajině upozornit a předat chuťovým buňkám veřejnosti zásadní poselství:

Jste to co jíte!


Pocta_kuchyne_mix1_web.jpg

 

Součástí prezentace byly i artefakty "země a ohně" vytvořené z  půdy krajiny Pálavy, na kterých byly pokrmy připravovány a nabízeny.

 

Mnozí, kteří k nám zavítali, se olizovali nejen po pálivém guláši, palačinkách, či salátu, ale i po Yzopovém či Křenovém víně, bylinných sirupech míchaných pálavskou vodou, likéru určenému kojícím matkám a dalším, naprostým originalitám naší Evy. Vše umně dochucováno z místních bylin a rostlin.

 

Pocta_kuchyne_1_web.jpg

 

Co bylo potřeba ohřát a opéct zvládali "ohniváci", bytosti ohně, které brali na sebe podoby pícek o jakých se návštěvníkům ani nezdálo. Dva z nich se narodili mým tvůčím vypjetím nemnoho dnů před akcí a pouze pro tuto akci.

.... bylo to dobré, nečekané a získali jsme uznání.

 

Tak na splnění vašich chutí !!!!

... a na spolupráci s vámi se těšíme!

Jan a Eva

 

Pocta_kuchyne_2_web.jpg